7/24 İletişim

0539 709 5325

7/24 İletişim
Biz Size Ulaşalım

info@valuesmetal.com

Biz Size Ulaşalım
Whatsapp

YANGIN MERDİVENİ İMALATI

Yangın merdiveni her türlü yapı için hem kanunen hem de emniyet açısından elzem sistemlerdir. Yangın merdivenleri çelik veya metal konstrüksiyon sistemlerle kurulmaktadır. Endüstriyel çelik yapılarla imalat ve montaj işlemleri yapılmaktadır.

Yangın merdiveni yangın esnasında insanların hızlı bir şekilde ve güvenle tahliye edilebilmesi için hayati öneme sahiptir. Araştırmalar yangın başladıktan sadece 3 dakika içerisinde yangın mahalinin dumanla dolduğu ve 6 dk içinde de alevlerle kaplandığını ortaya koymaktadır. Böylesi bir durumda da yangın genellikle servis merdivenlerini kullanılamaz hale getirir ve binadan çıkışı imkansız hale gelir. Bu durumda alternatif kaçış yolları can kaybının önlenmesinde kilit rol üstlenmektedir.

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik iki tip yangın merdivenine izin vermektedir. Bunlar Z Tipi Yangın Merdiveni ve Dairesel Yangın Merdivenidir. Hangi tip yangın merdiveninin seçileceğine karar vermek için aşağıdaki kriterler göz önüne alınmalıdır:

Binanın yaşı
Binanın kullanım amacı
Katlarda bulunan kişi sayısı
Yapı yüksekliği
Yangın merdiveni yapılacak yerin fiziksel durumu

Values Metal olarak sizlere Bursa ve çevresinde en uygun fiyatlarla en hızlı şekilde yangın merdiveni imalat hizmeti sunmaktayız. Ücretsiz fiyat teklifi almak için hemen arayın.

 

Bursa Yangın Merdiveni   |   Çelik Konstrüksiyon Yangın Merdivenleri |     Yangın Merdiveni İmalatı

Mesaj Yolla